1344
1573516

Miniatyrtripod, vas samt tekanna med lock, porslin. Qingdynastin, 17/1800-tal

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
474 - 664 EUR
543 - 760 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tripod med dekor i underglasyrblått. Höjd med träställ 6,5 cm. Vas med dekor i underglasyrblå ge glasyr. Höjd 9 cm. Tekanna med lock, längd 11,5 cm.

Nagg. Spricka.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.