Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
26
1593521

Slagbord, England, sent 1700-tal, George III.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Mahogny samt mahognyfaner. Dubbla halvmånformade slag med enkla grindar. Nedåt avsmalnande ben med kulformade avslut. Längd 155, bredd 55-170, höjd 76 cm.