435
1578038

Flaska, glas. Troligen Skånska glasbruket, 1700-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Sidorna med dekor av tulpaner, fram- och baksida med dekor av fågel och stiliserade växter. Höjd 21,5 cm.

Proveniens

Svensk privatsamling.