440
1600317

Plunta samt sex stycken spetsglas med Gustav IIIs monogram, Sverige, 1700-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Graverad och förgylld dekor. Höjd glasen 16 cm, flaskan 23,5 cm.

Flaskan med nagg.

Proveniens

Köpt på Bukowskis 629, katalognummer 292.