470
1589258

Karott med lock, porslin. "Flora Danica", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Märkt med modellnummer 3613. Målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt verk över den danska floran. Längd 41 cm. Höjd 17 cm.