676
1396057

Benjamin Constant

(Schweiz, 1845-1902)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
9 490 - 11 900 EUR
10 900 - 13 600 USD
Klubbat pris
Mark Sjöberg
Mark Sjöberg
Specialist konst, skulptur
+46 (0) 707 88 84 72
Benjamin Constant
(Schweiz, 1845-1902)

Kustlandskap från Nordafrika

Signerad Benjamin Constant. Olja på duk 100 x 151 cm.

Proveniens

Bukowskis Konsthandel, Höstauktionen, 7 - 8 oktober 1942, kat. nr 45, avbildad plansch 9.
Privatsamling, Stockholm.