727
1603055

Gerda Tirén

(Sverige, 1858-1928)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
Mark Sjöberg
Mark Sjöberg
Specialist konst, skulptur
+46 (0) 707 88 84 72
Gerda Tirén
(Sverige, 1858-1928)

Flicka som matar höns

Signerad Gerda Rydberg. Olja på duk 52,5 x 66 cm

Proveniens

Nordén Auktioner, "Skandinavisk konst samt antikviteter", 25 oktober 1994, kat. nr 34.
Förvärvad på ovanstående auktion av nuvarande ägare.