Arne Jones E1299
885
1371421

Hans Andersen Brendekilde

(Danmark, 1857-1942)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 590 - 9 490 EUR
8 690 - 10 900 USD
Klubbat pris
Mark Sjöberg
Mark Sjöberg
Specialist konst, skulptur
+46 (0) 707 88 84 72
Hans Andersen Brendekilde
(Danmark, 1857-1942)

Interiör med kvinna och läsande flicka vid fönstret

Signerad H.A. Brendekilde och daterad -88. Duk 58 x 50 cm.

Proveniens

Kleis Kunsthandel, Vesterbrogade 58, Köpenhamn.