Madeleine Pyk – en samling F769
894
1602602

Berndt Lindholm

(Finland/Sverige, 1841-1914)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 740 - 5 690 EUR
5 430 - 6 520 USD
Klubbat pris
38 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Berndt Lindholm
(Finland/Sverige, 1841-1914)

"Solnedgång i Bohuslän"

Signerad B Lindholm och daterad 1886. Olja på duk 29 x 49 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner, Internationella Höstauktionen 462, 25 - 28 oktober 1988, kat. nr 442.
Privatsamling.