97
1597922

Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgylld och bronserad. Krön med snäckformation, godronner, rocailler och ströblommor, liknande nederdel, profilerat ramverk. Tudelat och kvicksilverfolierat spegelglas. Höjd 156, bredd 73 cm.