120
1603421

Willy Rizzo

(Italien, 1928-2013)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Willy Rizzo
(Italien, 1928-2013)

Sideboard, Mario Sabbot, Italien, 1970-tal.

Stomme i svartlackerat trä, detaljer i förkromad metall, fronten med två lådor samt två skåp, inredning med hyllor, märkt Made in Italy. Höjd 75,5 cm, bredd 120 cm, djup 47 cm.

Slitage.