Madeleine Pyk – en samling F769
235
1623058

Ylva Snöfrid (Ogland)

(Sverige, Född 1974)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 900 - 14 200 EUR
13 600 - 16 300 USD
Klubbat pris

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Ylva Snöfrid (Ogland)
(Sverige, Född 1974)

"Venus at Her Mirror "

Signerad Ylva Ogland och daterad 2008. Duk 99 x 66 cm.

Proveniens

Brändström Stockholm.

Brändström Stockholm, "Snöfrid vid sina speglar med the Oracle & Fruit and Flower Deli – This is the Beginning of an Odyssey in Vodka", 2009.