Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
363
1623471

Teitur Ardal

(Sverige, Född 1985)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Linnéa Österberg
Linnéa Österberg
Assisterande specialist konst
+46 (0)739 16 36 13
Teitur Ardal
(Sverige, Född 1985)

"Mt Fuji", 2007.

Signerad Teitur och numrerad 3/9 + 2 AP a tergo. Framtagen 2018. Seleniumtonad silvergelatinfotografi, bildyta 88 x 89 cm. Inklusive ram 109 x 108cm.