472
1607176

William Anastasi

(USA, 1933-2023)
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik
+46 (0)70 748 22 63
William Anastasi
(USA, 1933-2023)

"Pocket Drawing".

Signerad med blyerts och numrerad 16/26. Etsning. Tryckt och utgiven av BORCH Editions, Copenhagen. Plåtstorlek 21,5 x 28,5 cm.

Proveniens

Stalke Galleri, Saaby, Danmark.
Privatsamling.