Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
479
1628608

Christo Vladimirov Javacheff

(USA, 1935-2020)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 850 - 7 800 EUR
6 800 - 9 060 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Christo Vladimirov Javacheff
(USA, 1935-2020)

"Wrapped Book Modern Art"

Boken Modern Art av Sam Hunter och John Jacobus, inslagen i transparent polyeten med snören, 1978. Signerad med tusch och numrerad 43/120. Publicerad av Abrams Original Editions, New York. 34,5 x 25 cm.

Schellmann 95.