500
1628829

Ed Ruscha

(USA, Född 1937)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 850 - 5 810 EUR
5 540 - 6 650 USD
Klubbat pris

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik (Tjänstledig)
+46 (0)70 748 22 63
Ed Ruscha
(USA, Född 1937)

"Grey Suds"

Signerad med blyerts och numrerad 61/100. Färgserigrafi, 1971. Tryckt av Cirrus Editions, Los Angeles, utgiven av Edizioni O, Milano. Bildyta 45,5 x 61 cm.

Proveniens

Konsthandel Björn Bengtsson, Varberg.
Privatsamling.

Engberg 59.