522
1619163

Tom Wesselmann

(USA, Född 1931)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 880 - 5 810 EUR
4 440 - 6 650 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik (Tjänstledig)
+46 (0)70 748 22 63
Tom Wesselmann
(USA, Född 1931)

"Seascape (Foot)"

Signerad med blyerts och numrerad 129/150. Färgserigrafi, 1968. Tryckt av documenta Foundation, Kassel, Tyskland. Bildmått 45 x 45 cm. Bladstorlek 61 x 59,5 cm.