Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
1032
1618669

Rolex, Day-Date, "Diamond String Dial", ca 1994.

Utropspris
160 000 - 180 000 SEK
15 600 - 17 500 EUR
18 100 - 20 400 USD
Klubbat pris
160 000 SEK
Simon Naeslund
Simon Naeslund
Specialist Klockor
+46 (0)735 95 68 75

Storlek: 36 mm
Material: 18K guld
Urverk: automatisk, caliber 3155
År: cirka 1994
Glas: safirglas
Armband: Presidentlänk i 18K guld, viklås, ref. 8385/55B
Referensnummer: 18338
Serienummer: S'495'965
Verknummer: 6'640'705
Boettnummer: 18200
Tillbehör: certifikat, box, ytterkartong

Service december 2024. Åldersrelaterat slitage. Mindre märken på boettsidorna.

Proveniens

Första ägarens familj