416
1614808

Matta, rölakan, ca 340 x 243 cm, signerad JBV (Johanna Brunssons Vävskola).

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 740 EUR
4 340 - 5 430 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Sverige, 1950-tal.

Lagningar.