Madeleine Pyk – en samling F769
760
1637218

Torsten Renqvist

(Sverige, 1924-2007)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 730 - 3 270 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik
+46 (0)70 748 22 63
Torsten Renqvist
(Sverige, 1924-2007)

Katthuvud

Signerad T.R och daterad 1969. Skulptur, trä. Höjd 39 cm, bredd 25 cm.

Proveniens

Inköpt direkt av konstnären.

Konstnär