1017
1621342

Handfat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Runt, djupt med dekor i famille rose-färger av figurscen. Diameter 41 cm.

Ifyllda kantnagg, kantnötning.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.