1022
1640655

Kruka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovoid form med oglaserad hals, dekor i famille rose färger och cappucinerbrunt. Höjd 22 cm.

Undersidan med fotringsnagg.