1024
1621348

Terrin med lock och fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 720 - 1 910 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Efter silvermodell, dekor i famille rose-färger av blommor. Längd terrin 27 cm. Längd fat 34 cm.

Förgyllning med slitage.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.