1027
1624606

Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Runt med dekor i famille rosefärger av päron, hasselnötter, plommon och blommor. Diameter 40,6 cm.

Slitage. Brättesspricka.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.