1035
1636430

Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35). 'Trompe-leuille'-målade.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
958 - 1 440 EUR
1 080 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Djupa med dekor i emajfärger av elegant dam med två får, brämet med dekor av blommor och antikviteter mellan bianco sopra bianco. Diameter 16,5 cm.

Nagg.

Proveniens

Property of a private collector, purchased at Bukowskis.

The dishes are painted in a way that the eys open and close depending on how you turn the plate.