1037
1626642

Vinkylare/ytterfoder, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Efter europeisk förlaga, dekor i grön emaljfärg och guld. Höjd 15 cm. Längd 18,5 cm.

En hänkel lagad samt med spricka. Förgyllningen med slitage.