1047
1635568

Fat, fyra stycken, porslin. Sen Qingdynasti, med sex karaktärers märke.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger av blommor och lingzhisvampar. Diameter 18,8 cm.

Nagg. Ett fat med kantsprickor, ett fat med en liten kantspricka.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.