1049
1632914

Kopp med fat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått och famille rose med en procession av '100' pojkar som leker och umgås i en palatsträdgård. Diameter 11,5 cm.

Kantlagning.

Proveniens

Property of a private Swedish Collector.