1067
1634650

Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger både på insidan och utsidan med motiv av en lotusdamm med fåglar. Diameter 35 cm. Höjd 30 cm.

Stjärnspricka i sidan.

Proveniens

Property of a private Swedish Collector.