1069
1621763

Vas, porslin. Sen Qingdynasti.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformad med maskaronhänklar, dekor i underglasyrblått med fohundar å ena sidan, andra sidan med figurscen i famille rose paletten. Höjd 49 cm. Höjd med träställ 52 cm.

Spricka. Slitage.

Proveniens

Poperty of a private Swedish collector.