1071
1638327

Paneler, fyra stycken, porslin med träram. Kina, 1900-talets första hälft.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
55 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rektangulära med dekor i famille rosefärger av figurscen, trädgårsvyer samt landskapsscener. Mått vardera 92x39,5 cm.

Slitage.

Proveniens

Private Swedish collector.