1095
1640138

Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformade med dekor i underglasyrblått. Höjd 26 cm.

Den ena med fotringsnagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.