1104
1637472

Rökelsekar, porslin, Kina, 1600-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tripod med dekor i underglasyrblått av tre paneler med figurer i samtal alternerandes med växter. Diameter 26,5 cm. Höjd 10,8 cm.

Proveniens

Property of a private Swedish collector and member of the Oriental Ceramics Society.