111
1426688

Ljuskronor, ett par, snarlika, för sex ljus, 1800-tal, Rokokostil med äldre delar.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 790 - 7 180 EUR
5 420 - 8 130 USD
Klubbat pris
75 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Burformade stommar av förgylld mässing. Behängda med olikslipade prismor. Hjärtstänger med optikblåsta stamglas. Höjd 73, diameter 58 resp 60 cm.