1118
1630214

Dubbelvas, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med elefanthänklar, dekor i underglasyrblått av fortlöpande lotusscroll. Höjd 33 cm. Bredd 23 cm.

Bränningsdefekter. Slipat nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.