131
1629956

Parfymbrännare, Frankrike, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
7 500 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgylld brons. Skål med genombrutet lock på tre fötter med vädursmaskaroner och bockfötter, central ljuspipa, på trepassformad respektive rund fotplatta. Höjd 25 cm.