178
1615953

Ljusstake, Ryssland, sent 1800-tal, Nikolaj II.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Malakitfaner och förgylld brons. Kvadratisk sockel med avfasade hörn. Modellerad som en hund hållandes en hatt i munnen. Höjd 10,5 cm.