414
1624270

Matta, figural Isfahan, signerad, ca 235 x 154 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Benvit botten med stora blommande träd, central medaljong och djur. Bred huvudbård med blommande träd, blommor- och palmetter samt fåglar.

Smärre slitage.