454
1623377

Urnor, ett par, porslin. Empire, 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Urnformade med uppsvängda hänklar, målad polykrom och förgylld dekor av landskapsvyer inom ramverk mot grön fond. Höjd 30 cm.

Förgyllningen med slitage. Nagg.

Proveniens

Inköpta på Bukowskis 2010/2011.