468
1626641

Saladièrer, två stycken, porslin. "Flora Danica", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Märkta med modellnummer 3541. Lövformade med målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt verk. Längd 24,5 cm.