543
1617626

August Hagborg

(Sverige, 1852-1921)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
August Hagborg
(Sverige, 1852-1921)

På stranden, Bretagne

Signerad Hagborg. Olja på duk 62 x 82 cm.

Proveniens

Fritzes Kungliga Hovbokhandel, Stockholm.

Konstnär