577
1601724

José de Páez

(Mexiko, 1720-1790)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
105 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
José de Páez
(Mexiko, 1720-1790)

Den krönta Madonnan

Signerad Joseph de Paz och daterad 1739. Duk uppklistrad på pannå 126 x 95 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 512, våren 1999, kat nr 459.