1633327

Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerad med valnöt, valnötsrot och masurbjörk med linjeornerring av lönn. Beslag av förgylld mässing. Inläggningar av romber och fält. Längd 105, bredd 49,5, höjd 77 cm.