690
1641532

Jean (Hans) Arp

(Frankrike, 1887-1966)
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71
Jean (Hans) Arp
(Frankrike, 1887-1966)

"Le Voilier de la Fôret"

Signerad Arp och numrerad 6/50. Träsnitt, bladstorlek 38 x 28,5 cm.

Proveniens

Galerie Aronowitsch, Stockholm.
Privatsamling, Sverige.