701
1619431

Kristina (Kerstin) Cardon

(Sverige, 1843-1924)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 830 - 5 750 EUR
4 330 - 6 500 USD
Klubbat pris
38 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Kristina (Kerstin) Cardon
(Sverige, 1843-1924)

Drottning Marie Antoinette av Frankrike med två av sina barn promenerande i Trianons park

Signerad copie par Kerstin Cardon après Wertmüller. Duk 119 x 86 cm. Efter Adolf Ulrik Wertmüller (1751 - 1811) original från år 1785. (NM 1032). Samtida krönt och förgylld ram.