727
1622726

Katherine D. M. Bywater

(Storbritannien, Aktiv 1879–1896)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Katherine D. M. Bywater

Högläsning

Signerad K D M Bywater och daterad 1887. Olja på duk 72 x 54 cm.

Proveniens

Privatsamling, Sverige.