729
1636942

John Byam Liston Shaw

(England, 1872-1919)
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
14 300 - 16 700 EUR
16 300 - 19 000 USD
Klubbat pris
140 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
John Byam Liston Shaw
(England, 1872-1919)

"The Regatta"

Signerad Byam Shaw. Olja på duk 61 x 50 cm

Proveniens

Bukowski Auktioner, Internationella Höstauktionen 518, 5 - 7 december 2000, kat. nr 304.
Priivatsamling, Sverige