826
1623707

Anders Sandström

(Sverige, 1933-2021)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Anders Sandström
(Sverige, 1933-2021)

Björnunge

Monogramsignerad AS, numrerad 1/6 och daterad 92. Gjutarstämpel Fundicion R. Buchhass. Grönpatinerad brons, höjd 37 cm, längd 40 cm, bredd 39 cm.

Proveniens

Konstnärens familj.