875
1628082

Skål, porslin, Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rund med utsvängt bräm, på hög rak fot. Dekor i underglasyrblått av en elegant dam med solfjäder. Botten med sex karaktärers märke för Jiajing. Diameter 14 cm.

Proveniens

Property of a private collector.