914
1639914

Thangka, Amittayus Buddha, Tibet, 1700-/1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Sittande gudom i mitten omgiven av 318 buddhor. Mått motiv 54,5x77,5 cm. Monterad på siden. Mått hängande 70x120 cm.

Lagat foder, slitage, fläckar, veck.